Publikace

Hanácký pitaval

Skutečné kriminální příběhy z 11. až 21. století

Volné pokračování mimořádně úspěšné publikace Jiřího Fialy Olomoucký pitaval přináší třicet poučných příběhů z dějin zločinu a trestu, tentokrát ze širšího regionu střední Moravy a také z pera dalších autorů (Jiří Lapáček, Lubomír Novotný, Kamila Holásková, Michal Folta). Kniha obsahuje kapitoly z kriminální historie města Olomouce, ale odkrývá nám události spojené se zločinem a jeho potíráním i v jiných místech regionu – v Litovli, Přerově, Prostějově nebo Mohelnici. Přibližuje vznik a fungování uničovské šatlavy nebo místa šternberských popravišť.

Čtenář se seznámí s prvním zaznamenaným případem regionální kriminální historie, kterým bylo ublížení na zdraví (rozuměj nakládačka) prvnímu olomouckému biskupovi Janovi rukama biskupa pražského Jaromíra. Autoři popisují dramatické události spojené s ubodáním českého barytonisty německým nacionálním fanatikem, s vraždou mladé matky a dvou dětí sovětským vojákem nebo (z doby nedávné) s komplikovaným pátráním po vrahovi středoškolské učitelky angličtiny.

Autor publikace

Prof. PhDr. Jiří Fiala, CSc. a kolektiv

Kniha je momentálně k dostání v Informačním centru Olomouc (podloubí radnice) a v knihkupectvích Tycho a Kosmas (tam lze objednat i na jejich e-shopu).

Kniha
Kamily Holáskové a Jindřicha Štreita

Merkátor

Novela zachycuje několik měsíců ze života mladého muže, který se bojí závazků.
Knihu doprovází fotografie Jindřicha Štreita.

Kniha Merkátor je třetím společným dílem spisovatelky Kamily Holáskové a fotografa Jindřicha Štreita, první byla Freudova pohovka, druhá Kláda.

Kamila Holásková, nar. 1959 ve Šternberku, je vysokoškolská pedagožka a spisovatelka, která se zaměřuje na mezilidské vztahy.

Jindřich Štreit, nar.1946 ve Vsetíně, je vysokoškolský pedagog, světoznámý fotograf, který dokáže mistrně zachytit hluboké lidské emoce.

Vydání knihy podpořil Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc.

Milí přátelé, objednávejte si novou knihu u nás, nebo využijte  možnosti zakoupit knihu Merkátor u prodejců – v knihkupectvích Tycho nebo Kosmas (obojí v Ostružnické ul., Olomouc) a na Informacích Galerie Šantovka.

Doprava: 90 Kč

Dopravu zajišťuje Česká pošta. Celková cena s dopravou je 379 Kč. Po odeslání objednávky Vám zašleme platební údaje na Vámi zadaný email. Platbu nelze provést v hotovosti.

Cena publikace: 249 Kč

Olomoucký pitaval

Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století

Netradiční pohledy do dějin Olomouce i Moravy nabízí aktualizovaná kniha olomouckého profesora a oblíbeného autora populárně vědeckých publikací. Jednotlivé kapitoly poutavě líčí např. okolnosti královraždy Václava III., ale také poválečné zúčtování s nacisty a kolaboranty nebo relativně nedávný „pohořanský masakr“. Dramatické příběhy tak odhalují temnější stránky lidského konání i pohnutky, které protagonisty vedly k překročení právních a morálních norem.

Autor publikace

Prof. PhDr. Jiří Fiala, CSc.

Po absolvování Filozofické fakulty v Olomouci v roce 1967 (obor čeština – dějepis) a středoškolském učitelském působení se stal odborným asistentem nynější katedry bohemistiky FF UP v Olomouci, kde působí dosud jako emeritní profesor pro obor dějiny české literatury s orientací na českou literaturu 18. a 19. století, folkloristiku, textologii a ediční techniku. Jiří Fiala se věnuje rovněž historii a přítomnosti Olomouce a regionu, a to nejen badatelsky, ale také vědeckopopularizační činností. Je spoluautorem Dějin Olomouce nebo Olomouckých proměn, společně s Kamilou Holáskovou napsal publikaci Sigmund Freud v Olomouci roku 1886. Za jeho regionální kulturní aktivity mu byla udělena Cena Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury za rok 2021.

Milí přátelé Pitavalu! Díky velkému čtenářskému zájmu jsme pro vás nachystali dotisk a aktuálně je náš příruční sklad opět naplněn. Využijte také  možnosti zakoupit knihu Olomoucký pitaval u prodejců – v Infocentru v podloubí olomoucké radnice, v knihkupectvích Tycho nebo Kosmas (obojí v Ostružnické ul., Olomouc).

Doprava: 90 Kč

Dopravu zajišťuje Česká pošta. Celková cena s dopravou je 379 Kč. Po odeslání objednávky Vám zašleme platební údaje na Vámi zadaný email. Platbu nelze provést v hotovosti.

Cena publikace: 299 Kč

Objednávka

Vaše adresa
Souhlasím s obchodními podmínkami