Publikace

Knižní novinka
Kamily Holáskové a Jindřicha Štreita

Merkátor

Novela zachycuje několik měsíců ze života mladého muže, který se bojí závazků.
Knihu doprovází fotografie Jindřicha Štreita.

Kniha Merkátor je třetím společným dílem spisovatelky Kamily Holáskové a fotografa Jindřicha Štreita, první byla Freudova pohovka, druhá Kláda.

Kamila Holásková, nar. 1959 ve Šternberku, je vysokoškolská pedagožka a spisovatelka, která se zaměřuje na mezilidské vztahy.

Jindřich Štreit, nar.1946 ve Vsetíně, je vysokoškolský pedagog, světoznámý fotograf, který dokáže mistrně zachytit hluboké lidské emoce.

Milí přátelé, objednávejte si novou knihu u nás, nebo využijte  možnosti zakoupit knihu Merkátor u prodejců – v knihkupectvích Tycho nebo Kosmas (obojí v Ostružnické ul., Olomouc) a na Informacích Galerie Šantovka.

Doprava: 80 Kč

Dopravu zajišťuje Česká pošta. Celková cena s dopravou je 379 Kč. Po odeslání objednávky Vám zašleme platební údaje na Vámi zadaný email. Platbu nelze provést v hotovosti.

Cena publikace: 249 Kč

Olomoucký pitaval

Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století

Netradiční pohledy do dějin Olomouce i Moravy nabízí aktualizovaná kniha olomouckého profesora a oblíbeného autora populárně vědeckých publikací. Jednotlivé kapitoly poutavě líčí např. okolnosti královraždy Václava III., ale také poválečné zúčtování s nacisty a kolaboranty nebo relativně nedávný „pohořanský masakr“. Dramatické příběhy tak odhalují temnější stránky lidského konání i pohnutky, které protagonisty vedly k překročení právních a morálních norem.

Autor publikace

Prof. PhDr. Jiří Fiala, CSc.

Po absolvování Filozofické fakulty v Olomouci v roce 1967 (obor čeština – dějepis) a středoškolském učitelském působení se stal odborným asistentem nynější katedry bohemistiky FF UP v Olomouci, kde působí dosud jako emeritní profesor pro obor dějiny české literatury s orientací na českou literaturu 18. a 19. století, folkloristiku, textologii a ediční techniku. Jiří Fiala se věnuje rovněž historii a přítomnosti Olomouce a regionu, a to nejen badatelsky, ale také vědeckopopularizační činností. Je spoluautorem Dějin Olomouce nebo Olomouckých proměn, společně s Kamilou Holáskovou napsal publikaci Sigmund Freud v Olomouci roku 1886. Za jeho regionální kulturní aktivity mu byla udělena Cena Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury za rok 2021.

Prolistovat knihu

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Milí přátelé Pitavalu! Díky velkému čtenářskému zájmu jsme pro vás nachystali dotisk a aktuálně je náš příruční sklad opět naplněn. Využijte také  možnosti zakoupit knihu Olomoucký pitaval u prodejců – v Infocentru v podloubí olomoucké radnice, v knihkupectvích Tycho nebo Kosmas (obojí v Ostružnické ul., Olomouc).

Doprava: 80 Kč

Dopravu zajišťuje Česká pošta. Celková cena s dopravou je 379 Kč. Po odeslání objednávky Vám zašleme platební údaje na Vámi zadaný email. Platbu nelze provést v hotovosti.

Cena publikace: 299 Kč

Objednávka

Vaše adresa
Souhlasím s obchodními podmínkami