Publikace

Knižní novinka s moravskou tematikou

Olomoucký pitaval

Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století

Netradiční pohledy do dějin Olomouce i Moravy nabízí aktualizovaná kniha olomouckého profesora a oblíbeného autora populárně vědeckých publikací. Jednotlivé kapitoly poutavě líčí např. okolnosti královraždy Václava III., ale také poválečné zúčtování s nacisty a kolaboranty nebo relativně nedávný „pohořanský masakr“. Dramatické příběhy tak odhalují temnější stránky lidského konání i pohnutky, které protagonisty vedly k překročení právních a morálních norem.

Autor publikace

Prof. PhDr. Jiří Fiala, CSc.

Po absolvování Filozofické fakulty v Olomouci v roce 1967 (obor čeština – dějepis) a středoškolském učitelském působení se stal odborným asistentem nynější katedry bohemistiky FF UP v Olomouci, kde působí dosud jako emeritní profesor pro obor dějiny české literatury s orientací na českou literaturu 18. a 19. století, folkloristiku, textologii a ediční techniku. Jiří Fiala se věnuje rovněž historii a přítomnosti Olomouce a regionu, a to nejen badatelsky, ale také vědeckopopularizační činností. Je spoluautorem Dějin Olomouce nebo Olomouckých proměn, společně s Kamilou Holáskovou napsal publikaci Sigmund Freud v Olomouci roku 1886. Za jeho regionální kulturní aktivity mu byla udělena Cena Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury za rok 2021.

Milí přátelé Pitavalu! Díky velkému čtenářskému zájmu je aktuálně náš příruční sklad zcela vyprázdněn. Využijte proto prosím možnosti zakoupit knihu Olomoucký pitaval přímo u prodejců – v Infocentru v podloubí olomoucké radnice, v knihkupectvích Tycho nebo Kosmas (obojí v Ostružnické ul., Olomouc) nebo na Informacích Galerie Šantovka.

Cena publikace: 299 Kč

Doprava: 80 Kč

Dopravu zajišťuje Česká pošta. Celková cena s dopravou je 379 Kč. Po odeslání objednávky Vám zašleme platební údaje na Vámi zadaný email. Platbu nelze provést v hotovosti.

Osobní vyzvednutí: 0Kč

Možnost vyzvednutí v Olomouci po objednání zde na webu je na adrese:
Prodejna obuvi Tango, Riegerova ulice 11, Olomouc | Zobrazit mapu
Po odeslání objednávky Vám zašleme platební příkaz na Vámi uvedený email. Jakmile obdržíme platbu na účet, bude Vám vygenerován a zaslán unikátní kód pro vyzvednutí na výdejním místě. Platbu není možné provést v hotovosti.

Prolistovat knihu

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Objednávka

Vaše adresa
Souhlasím s obchodními podmínkami